Dr. Martens

(3) Tulemused

Filtrid

Alates
Alates Alla
Alla
Selge
Selge
Selge
Selge
Selge

Sorteeri

Filtreid pole valitud

Tulemused lehe kohta

Kogus

3 -st

219,99 €

175,99 €

Värv

BALTA

Suurus

36 40 41

219,99 €

175,99 €

Värv

JUODA

Suurus

36

189,99 €

151,99 €

Värv

JUODA

Suurus

36 42

Dr. Martens in linnalikus stiilis

Iga streetweari fänn teab dr Martensit. Need väljendusrikkad, tugeva tallaga kõrged saapad on olnud sügis- ja talvekomplektide kohustuslik element juba aastaid. Neid kandsid esialgu kompromissitu stiili enesekindlad fännid, kuid tänapäeval kannavad neid kõik, olenemata sellest, millist muusikat nad kuulavad. Nüüd võite ikoonilisi Martenseid leida ka Sizeerist.

Martensi alguslugu

Kas mõtlete, millal ja kuidas see kõik algas? Neid minimalistlikke sõjaväe stiilis kõrgeid saapaid hakati tootma 1850ndatel. Projekt loodi saksa kirurgi dr Klaus Martens-it silmas pidades. Kord sai ta mägedes jalutades hüppeliigese vigastuse. Just siis tuli talle pähe idee kõrgete saabaste disainist, mis pehmendaks igat sammu ja toetaks samal ajal pahkluu piirkonda. Nii need loodigi - legendaarsed mustad Martens saapad tugeva tallaga, kõrge nöörimissüsteemiga ülaosaga. Talla sees, täpsemalt - kanna all, on põrutusi summutav õhkpadi. Saapa enneolematu ülesehitus otsustati luua aastal 1949. Just siis avas Martens oma tehase Münchenis, kus projekt edukalt ellu viidi. Vähem kui kümme aastat hiljem, ostis Inglise ettevõte ära selle lihtsa ja samal ajal väga tuntud disainiga jalatsite tootmise õigused. Nii sündisidki Dr.Martens saapad. Hiljem, 1960. aastal, ilmusid ka esimesed Briti väljaandes Martensi jalatsid.

Dr. Martens ja kopeerimatu stiil

Kõige tuntumad on Dr. Black Martens, mis oli seda tüüpi jalatsite „hype“ alustajateks. Esmalt võis neid näha füüsilise töö tegijate või postiljonide jalas. Hiljem said neist roki fännide või skinhead-popkultuuri stiilide lahutamatu element. Nende iseloomulik välimus, toores disain ja minimalistlik stiil on pannud nad aastate jooksul võitma hiigelsuure fännide grupi südamed - mitte ainult nende pakutava pehmenduse ja stabiilsuse tõttu. Tänapäeval ei ole nad enam ühegi kultuuri kuuluvuse sümbol. Neid võib kohata inimeste jalgadel, kes hindavad erinevaid muusikalisi maitseid. Neid kannavad vanemad ja nooremad inimesed. Mis seal salata, nüüd leidub ka madalaid Martenseid, Oxford-e ja isegi lillemustriga mudeleid - midagi igale kompromissitu välimusega fännile. Kas olete märganud valgete, lakkjalatsite trendi? Dr Martensilt leiate ka valgeid mudeleid.

Millega kanda Martensi jalatseid?

Nüüd teate, millal Martensid loodi ja kes on neid seni kandnud. Vaatamata pikale ajaloole esinesid nad järjepidevalt linna stiilides. Tänaseni on nad maailmatasemel staaride, kuulsuste ja kõigi igapäevase lõbutsemise fännide linnakomplektide lahutamatu element. Need võimaldavad teil rahvahulgast kergesti eristuda ja samal ajal anda stiilile täiesti uue iseloomu. Mõtlete millega neid täna kanda? Nad näevad suurepärased välja liibuvate pükste ja suure kampsuniga, kuid täiendavad kergesti naiste välimust trapetsikujulise lõikega teksaseeliku või plisseeritud hõljuva seelikuga. Lisaks pikk mantel või klassikaline bikeri jope. Kas teile meeldib vabaaja stiil? Saate kanda ka Martensi kindaid lihtsate pükste ja pika ruudulise jopega. Seda tüüpi jalatsite vaieldamatu eelis sügisel ja talvel on nende mitmekülgsus. Kas mõtlete, kas saate ka suvel Martenseid kanda? Muidugi! Selleks on loodud eriti madalad mudelid! Lõbutsege moega ja saage ise jalatsite legendiks. Tuntumad mudelid leiate meie esindustest ja veebipoest. Veenge ennast ja lisage Dr. Martens oma kollektsiooni.

Hetkel vaatate: Dr. Martens
Saadaval olevate mudelite arv: 3

Tagasi kategooriasse: Brändid