Küpsiste kasutamise eeskiri

 1. Veebisait Sizeer.ee (mida haldab Marketing Investment Group Estonia OÜ, aadress Narva mnt 5 10117 Tallinn; e-post: info@sizeer.ee kasutab küpsiseid ja muud tüüpi tehnoloogiad, mis jälgivad kasutaja käitumist. Küpsised on Veebipoe poolt lõppseadme (nt nutitelefoni) mällu salvestatavad väikesed tekstifailid, mis sisaldavad nende seadmete kasutajate veebipoe kasutamisega seotud teavet. Küpsised tagavad poe nõuetekohase toimimise ja toetavad selle funktsioonide kasutamist. Mõned küpsised salvestavad statistilisi andmeid ja aitavad kasutajatele isikupärastatud sisu pakkuda.
 2. Sõltuvalt failide säilitamise kestusest saame eristada järgmisi küpsiseid:
  a) ajutised küpsised (sessiooni) ehk failid, mis eemaldatakse pärast Veebipoe kasutamist automaatselt;
  b) püsiküpsised ehk Teie seadme mällu pikemaks ajaks salvestatud failid, mis võimaldavad meil muu hulgas jätta meelde eelistatud seadeid Veebipoe kasutamise lihtsamaks muutmise eesmärgil.
 3. Sõltuvalt failide omanikust saame eristada järgmisi küpsiseid:
  a) oma küpsised ehk failid, mis on kasutaja seadmesse paigutatud vahetult nende väljastaja, s.o Veebipoe omaniku poolt;
  b) kolmandate poolte küpsised ehk failid, mis on saadetud Veebipoe vahendusel teiste üksuste, nt sotsiaalmeedia platvormide poolt.
 4. Sõltuvalt failide kasutamise eesmärkidest saame eristada järgmisi küpsiseid:
  a) rangelt vajalikud küpsised ehk failid, mis tagavad Veebipoe nõuetekohase toimimise ja ostuprotsessi lihtsustamise (pärast sisselogimist kliendisessiooni säilitamine, ostukorvi sisu meeldejätmine). Seda tüüpi küpsiseid ei saa deaktiveerida, kuna see piiraks veebisaidi funktsionaalsust. Need küpsised mingeid isikuandmeid ei talleta, kuna nende funktsioonid piirduvad andmekaitse seadete määratlemise, sisselogimise või vormide täitmisega;
  b) funktsionaalsed küpsised ehk failid, mis võimaldavad kasutada kõiki Veebileheküljel saadaolevaid teenuseid, sealhulgas kolmandate osapoolte pakutavaid teenuseid, samuti analüüsimiseks ja optimeerimiseks kasutatavad failid. Seda tüüpi failid talletavad teavet erinevate alamlehekülgede populaarsuse kohta ja kasutaja veebilehekülje kasutamise kohta, mis muu hulgas võimaldab Veebipoe navigeerimist kohandada vastavalt kasutaja vajadustele. Need failid võimaldavad teha statistikat ja analüüsida tehtud turundustegevuse tõhusust. Funktsionaalsed küpsised ei sisalda kasutaja tuvastamist võimaldavat teavet;
  c) turundusküpsised ehk failid, mis võimaldavad meie või meie partnerite kuvatavat turunduslikku sisu kasutaja vajadustele kohandada ning integreerida Poodi väliste teenustega. Seda tüüpi failid teavet kasutaja isikuandmete kohta vahetult ei talleta, vaid neid kasutatakse ainult otsingumootori tuvastamiseks.
 5. Veebipood kasutab küpsiseid järgnevatel eesmärkidel:
  a) Veebipoe nõuetekohaseks toimimiseks ja ostuprotsessi lihtsustamiseks;
  b) reklaami- ja turundustegevusteks, samuti meiega koostööd tegevate reklaamivõrgustike reklaami- ning turundustegevusteks, sealhulgas kasutajatele nende eelistustele ja huvidele kohandatud sisuga reklaamide pakkumiseks;
  c) veebilehekülje vaadatavuse statistika tegemiseks ja Poe kasutamise viiside kohta teabe kogumiseks, selle struktuuri ning sisu parandamiseks, samuti reklaami- ja turundustegevuse tõhususe analüüsimiseks;
  d) Veebipoe lehekülje integreerimiseks väliste teenustega , mh Facebook ja Google+ (nt aktiivne teenusesse sisselogimine, Facebookis samuti seda lehekülge armastavate tuttavate loendi kuvamine jne).
 6. Küpsiste seadeid saate vastavalt reguleerida, valides aknas „Küpsiste seaded”, mis kuvatakse veebisaidil iga kord, kui kasutaja veebisaiti esimest korda külastab või küpsised otsingumootori kaudu deaktiveeritakse, valiku „Kohanda”.
 7. Kasutades veebi otsingumootoris saadaolevaid asjakohaseid seadeid, saab küpsiste kasutamise igal ajal blokeerida ja püsiküpsised kustutada. Üksikasjalik teave küpsiste teenindamise võimaluste ja mooduste kohta on saadaval veebibrauseri menüüs järjehoidjas „Abi”. Seadete konfiguratsioon on igale veebibrauserile spetsiifiline, seepärast võib mitut seadet või veebibrauserit kasutades juhtuda, et muuta tuleb iga seadme või veebibrauseri seadeid. Küpsiste kasutamise blokeerimine või kasutamise piiramine võib siiski takistada mõningate Veebipoes saadaolevate funktsioonide õiget kasutamist.
 8. Teavet andmete kasutamise ulatuse ja andmete kontrollimise kohta kaupluse väliste partnerite poolt seoses kaupluse koostööga väliste koostööpartneritega on leitav järgmistelt veebilehtedelt:
  - Google (Google LLC ja Google LLC-ga, sealhulgas eelkõige Google Ireland Limited, seotud üksuste poolt tarnitavad küpsised): teavet andmete kasutamise kohta Google’i poolt leiate siin: https://policies.google.com/technologies/partner-sites?hl=ee. Google Analytics kasutamise blokeerimiseks võib kasutada ka pluginat, mis on allalaetav siin: https://tools.google.com/dlpage/gaoptout?hl=ee
  - Yandex Metrica (Yandex Oy ja Yandex Oy-ga seotud üksuste poolt tarnitavad küpsised): teavet andmete kasutamise kohta Yandex’i poolt leiate siin: https://yandex.com/legal/confidential/. Yandex poolt andmete kogumise blokeerimiseks võib kasutada ka pluginat, mis on allalaetav siin: https://yandex.com/support/metrika/general/opt-out.html
  - Facebook Ireland Ltd: teavet andmete töötlemise kohta Facebook’i poolt leiate siin: https://www.facebook.com/privacy/explanation. Kui soovite hallata viisi, kuidas Facebook kasutab väliste veebisaitide andmeid Facebooki portaalil reklaamide kuvamiseks , klõpsake lingil: https://www.facebook.com/settings?tab=ads
  - Twitter International Company: teavet andmete kasutamise kohta Twitter’i poolt leiate siin: https://twitter.com/en/privacy. Kui soovite teada, kuidas hallata viisi, kuidas Twitter Teie andmeid reklaamimiseks kasutab, klõpsake lingil: https://business.twitter.com/en/help/troubleshooting/how-twitter-ads-work.html
  - TikTok Technology Limited: teavet andmete kasutamise kohta TikToki poolt leiate siin: https://www.tiktok.com/legal/privacy-policy?lang=ee. Teavet selle kohta, kuidas TikToki poolt personaliseeritud reklaamide kuvamine välja lülitada, leiate ülaltoodud TikToki privaatsuspoliitika jaos „1. Kasutatavate isikuandmete liigid“, alajaotises „Kolmandatelt osapooltelt pärinev teave“.
 9. Reeglina küpsised seadme kasutajat tuvastada võimaldavad andmeid ei sisalda, kuid teatud juhtudel, seotuna teiste kasutajaandmetega, mis kasutajat isikupäraselt identifitseerivad, võivad nad saada isikuandmete staatuse. Veebipoel ei ole vahendeid ega andmeid ülalmainitud tööriistade raames kasutatavate küpsiste põhjal konkreetse isiku tuvastamiseks, kuid pärast selliseid tööriistu pakkuvatele üksustele edastamist võidakse need ühendada selliste tööriistade tarnijate käsutuses olevate muude andmetega, mis annab neile isikuandmete olemuse. Sellistel puhkudel on isikuandmete Administraatoriteks erinevate tööriistade tarnijad.
 10. Saate hallata käitumisreklaami kasutamise võimalust oma seadmes muu hulgas järgneva veebilehekülje vahendusel: https://www.youronlinechoices.com/ee.
Nimetus (host) Faili kasutamise aeg ja eesmärk


PHPSESSID (sizeer.ee) Eesmärk: Jooksva sessiooni jälgimise eest vastutav fail.
Kestvusaeg: 3 kuud
Tüüp: rangelt vajalik
Väljastaja: oma fail
device_view (sizeer.ee) Eesmärk: Fail, mis määratleb, millist saidi versiooni teenindada sõltuvalt kasutaja seadmest (nt statsionaarne arvuti või mobiiltelefon).
Kestvusaeg: 1 kuu
Tüüp: funktsionaalne
Väljastaja: oma fail
_gcl_au (sizeer.ee) Eesmärk: Google’i konversioonide jälgimise eest vastutav fail.
Kestvusaeg: 3 kuud
Tüüp: funktsionaalne
Väljastaja: oma fail
_ga (sizeer.ee) Eesmärk: Fail, mida Google Analytics kasutab saitide analüütiliste aruannete tarbeks, külastajate, sessioonide ja kampaaniate andmete arvestamiseks (määrates kliendi identifikaatoriks juhuslikult genereeritud numbri).
Kestvusaeg: 2 aastat
Tüüp: funktsionaalne
Väljastaja: oma fail
_gid (sizeer.ee) Eesmärk: Google Universal Analyticsi poolt kasutatavat faili kasutatakse iga külastatud lehe kordumatu väärtuse salvestamiseks ja värskendamiseks.
Kestvusaeg: 1 päev
Tüüp: funktsionaalne
Väljastaja: oma fail
AKA_A2 (sizeer.ee) Eesmärk: See küpsis on vajalik vahemälu funktsiooni toimimiseks. Veebisait kasutab vahemälu külastaja ja veebisaidi vahelise reageerimisaja optimeerimiseks.
Kestvusaeg: mõned sekundid
Tüüp: funktsionaalne
Väljastaja: kolmas pool
RT (sizeer.ee) Eesmärk: Fail, mida kasutatakse külastaja ja veebisaidi vahelise reageerimisaja optimeerimiseks, lehe laadimisaja ja/või muude leheküljega seotud ajaarvestite mõõtmiseks.
Kestvusaeg: 7 päeva
Tüüp: funktsionaalne
Väljastaja: kolmas pool
ak_bmsc (sizeer.ee) Eesmärk: Fail, mida kasutatakse inimesi ja roboteid eristades saidi töö ja turvalisuse optimeerimiseks.
Kestvusaeg: mõned sekundid
Tüüp: funktsionaalne
Väljastaja: kolmas pool
bm_sv (sizeer.ee) Eesmärk: See küpsis on vajalik vahemälu funktsiooni toimimiseks. Veebisait kasutab vahemälu külastaja ja veebisaidi vahelise reageerimisaja optimeerimiseks.
Kestvusaeg: mõned sekundid
Tüüp: vältimatu
Väljastaja: kolmas pool
bm_mi (sizeer.ee) Eesmärk: Saidi töö ja turvalisuse optimeerimiseks kasutatav fail.
Kestvusaeg: mõned sekundid
Tüüp: vältimatu
Väljastaja: kolmas pool
bm_sz (sizeer.ee) Eesmärk: Saidi töö ja turvalisuse optimeerimiseks kasutatav fail.
Kestvusaeg: mõned sekundid
Tüüp: vältimatu
Väljastaja: kolmas pool
abck (sizeer.ee) Eesmärk: Saidi töö ja turvalisuse optimeerimiseks kasutatav fail. Faili kasutatakse robotitega suhtlemise korral asjakohaste toimingute teostamiseks.
Kestvusaeg: 1 aasta
Tüüp: vältimatu
Väljastaja: oma fail
OptanonConsent (sizeer.ee) Eesmärk: Fail salvestab teavet kasutaja nõusoleku kohta, mille alusel otsingumootor hakkab küpsiseid kasutama.
Kestvusaeg: 1 aasta
Tüüp: vältimatu
Väljastaja: kolmas pool
capi_event_id (sizeer.ee) Eesmärk: Faili kasutatakse turundustegevuse tõhususe mõõtmiseks ja veebisaidi liiklusstatistika mõõtmiseks; kogub kohandatud reklaamide kuvamiseks teavet kasutajate eelistuste kohta.
Kestvusaeg: 1 kuu
Tüüp: turunduslik
Väljastaja: kolmas pool
_fbp (sizeer.ee) Eesmärk: Fail, mida kasutatakse Facebookis või sellega seotud platvormidel kasutajale kuvatava reklaamisisu reguleerimiseks.
Kestvusaeg: 3 kuud
Tüüp: turunduslik
Väljastaja: kolmas pool
fr (facebook.com) Eesmärk: Fail, mida kasutatakse kasutajale kuvatava reklaamisisu kohandamiseks ning reklaamide tõhususe mõõtmiseks ja täiustamiseks.
Kestvusaeg: 3 kuud
Tüüp: turunduslik
Väljastaja: kolmas pool
personalization_id (twitter.com) Eesmärk: Fail, mis võimaldab kuvatavat sisu kasutaja eelistustele paremini kohandada.
Kestvusaeg: 2 aastat
Tüüp: turunduslik
Väljastaja: kolmas pool
JSESSIONID (nr-data.net) Eesmärk: Faili kasutatakse veebi- ja mobiilirakenduste jõudluse seireks.
Kestvusaeg: sessioon
Tüüp: funktsionaalne
Väljastaja: kolmas pool
IDE (doubleclick.net) Eesmärk: Google DoubleClick süsteemi poolt kasutatav fail talletab kasutaja profiilile kohandatud sisu esitamiseks kasutajapoolset veebisaidi kasutust puudutavat teavet.
Kestvusaeg: 1 aasta
Tüüp: turunduslik
Väljastaja: kolmas pool
test_cookie (doubleclick.net) Eesmärk: Faili abil kontrollitakse, kas kasutaja otsingumootor toetab küpsiseid.
Kestvusaeg: mõned sekundid
Tüüp: turunduslik
Väljastaja: kolmas pool
VISITOR_INFO1_LIVE (youtube.com) Eesmärk: Kasutaja kordumatu identifikaatori talletav fail.
Kestvusaeg: 6 kuud
Tüüp: turunduslik
Väljastaja: kolmas pool
CONSENT (youtube.com) Eesmärk: Fail, mis salvestab teavet selle kohta, millistelt aadressidelt on kasutaja poodi jõudnud.
Kestvusaeg: 17 aastat
Tüüp: turunduslik
Väljastaja: kolmas pool
YSC (youtube.com) Eesmärk: Fail, mis võimaldab kasutajale kuvatava reklaamisisu isikupärastamist.
Kestvusaeg: sessioon
Tüüp: turunduslik
Väljastaja: kolmas pool
ATN (atdmt.com) Eesmärk: Fail, mis võimaldab kasutajale kuvatava reklaamisisu isikupärastamist.
Kestvusaeg: 2 aastat
Tüüp: turunduslik
Väljastaja: kolmas pool
_ym_uid (sizeer.ee) Eesmärk: Fail, mida kasutatakse veebisaidi kasutaja tuvastamiseks, talletab veebisaidi kasutajapoolse kasutuse kohta teavet, mis võimaldab veebisaiti täiustada.
Kestvusaeg: 1 aasta
Tüüp: funktsionaalne
Väljastaja: kolmas pool
_ym_isad (sizeer.ee) Eesmärk: Faili abil kontrollitakse, kas kasutaja kasutab reklaamiblokeerijaid.
Kestvusaeg: 1 päev
Tüüp: funktsionaalne
Väljastaja: kolmas pool
_ym_d (sizeer.ee) Eesmärk: Fail talletab teabe kasutaja veebisaidi esimese külastuse kuupäeva kohta.
Kestvusaeg: 1 aasta
Tüüp: funktsionaalne
Väljastaja: kolmas pool
_ym_visorc (sizeer.ee) Eesmärk: Fail võimaldab sessiooni esitluse funktsioonil korralikult töötada.
Kestvusaeg: mõned sekundid
Tüüp: funktsionaalne
Väljastaja: kolmas pool
_ym_mp2_track (sizeer.ee) Eesmärk: Sihtühenduseks kasutatav fail.
Kestvusaeg: mõned sekundid
Tüüp: funktsionaalne
Väljastaja: kolmas pool
yandexuid (yandex.ru) Eesmärk: Kasutajapoolse veebilehekülje kasutuse kohta teavet talletav fail. Seda teavet kasutatakse veebisaidi sisemiseks analüüsimiseks ja optimeerimiseks.
Kestvusaeg: 1 aasta
Tüüp: funktsionaalne
Väljastaja: kolmas pool
yabs-sid (mc.yandex.ru) Eesmärk: Fail, mida kasutatakse kasutajapoolse veebisaidi kasutuse kohta teabe talletamiseks, veebisaidi liikluse mõõtmiseks ja analüüsimiseks.
Kestvusaeg: sessioon
Tüüp: funktsionaalne
Väljastaja: kolmas pool
ymex (yandex.ru) Eesmärk: Kasutajapoolse veebilehekülje kasutuse kohta teavet talletav fail. Seda teavet kasutatakse veebisaidi sisemiseks analüüsimiseks ja optimeerimiseks.
Kestvusaeg: 1 aasta
Tüüp: funktsionaalne
Väljastaja: kolmas pool
metrika_enabled (sizeer.ee) Eesmärk: Fail võimaldab kontrollida väljastaja teiste küpsiste õiget paigaldamist.
Kestvusaeg: sessioon
Tüüp: funktsionaalne
Väljastaja: kolmas pool
metrika_enabled (mc.yandex.ru) Eesmärk: Faili kasutatakse veebisaidi liikluse mõõtmiseks ja analüüsimiseks.
Kestvusaeg: sessioon
Tüüp: funktsionaalne
Väljastaja: kolmas pool
sizeerClub (sizeer.ee) Eesmärk: Fail talletab teavet SizeerClubi kuuluvuse kohta.
Kestvusaeg: aasta
Tüüp: funktsionaalne
Väljastaja: kolmas pool
uuid2 (adnxs.com) Eesmärk: Faili kasutatakse seadmete ja otsingumootorite eristamiseks, mis aitab valida platvormi poolt kuvatavaid reklaame ja hinnata reklaamide tõhusust.
Kestvusaeg: 3 kuud
Tüüp: turunduslik
Väljastaja: kolmas pool
ATN (atdmt.com) Eesmärk: Fail talletab teavet kasutaja käitumise kohta, mis võimaldab turundussisu kohandada vastavalt kasutaja eelistustele.
Kestvusaeg: 2 aastat
Tüüp: turunduslik
Väljastaja: kolmas pool
_snrs_dc_delay (sizeer.ee) Eesmärk: Fail talletab enne kampaania dünaamilise sisu kuvamist teabe viivituse kohta.
Kestvusaeg: mõned sekundid
Tüüp: funktsionaalne
Väljastaja: oma fail
_snrs_puuid (sizeer.ee) Eesmärk: Kasutaja kordumatu püsiidentifikaatori talletav fail.
Kestvusaeg: 10 aastat
Tüüp: funktsionaalne
Väljastaja: oma fail
_snrs_sb (sizeer.ee) Eesmärk: Fail talletab teabe kliendi veebisaidilt lahkumise aja kohta.
Kestvusaeg: mõned sekundid
Tüüp: funktsionaalne
Väljastaja: oma fail
_snrs_uuid (sizeer.ee) Eesmärk: Fail talletab kliendi juhusliku identifikaatori, mis võib sõltuvalt kasutatavast seadmest erineda. Selline identifikaator ei võimalda klienti tuvastada.
Kestvusaeg: 10 aastat
Tüüp: funktsionaalne
Väljastaja: oma fail
_snrs_sa (sizeer.ee) Eesmärk: Fail talletab teabe aktiivse sessiooni aja, kvaliteedi ja alguse kohta (iga sessioon kestab 30 minutit).
Kestvusaeg: sessioon
Tüüp: funktsionaalne
Väljastaja: oma fail
_snrs_p (sizeer.ee) Eesmärk: Fail talletab kliendi kohta üldteabe, st kliendi kordumatu identifikaatori, teabe veebisaidi külastamise aja kohta ja kuvatavate vahelehtede arvu.
Kestvusaeg: 10 aastat
Tüüp: funktsionaalne
Väljastaja: oma fail
_snrs_xxx (web.snrbox.com) Eesmärk: Fail talletab teabe poe veebisaidil dünaamilise sisu kuvamise aja kohta.
Kestvusaeg: 2 aastat
Tüüp: funktsionaalne
Väljastaja: oma fail