Dr. Martens Naistele

(3) Tulemused

Filtrid

Alates
Alates Alla
Alla
Selge
Selge
Selge

Sorteeri

Filtreid pole valitud

Tulemused lehe kohta

Kogus

3 -st

Värv

BALTA

Suurus

36 38 40 41

Värv

BALTA

Suurus

36 38

Värv

JUODA

Suurus

36 40 42

Dr. Martens – subkultuurist moemaailma

Dr. Martensi saapad, slängis tuntud ka kui bovver saapad, on ajalooliselt mässuliste ja subkultuuridega seotud massiivsed saapad, mis on viimasel ajal vallutanud moe- ja streetweari maailma. Neid klassikalisi vastupidavast nahast saapaid leidub nüüd peaaegu igas värvitoonis ja neid kaunistavad üha enam ka mitmesugused trükid. Saadaval on naiste, meeste ja laste versioonid, sealhulgas kõrgemad ja lühemad mudelid, lukuga või ilma ja isegi vegan versioonid. Kuid nagu tavaliselt, ei olnud kaubamärgi algus kuigi suurejooneline ja kuigi seda on raske uskuda, ei olnud esimesed Saksa arstide toodete fännid, kelle järgi bränd oma nime võttis, sugugi punkarid, vaid... koduperenaised.

Vastuoluline päritolu

Ettevõtte päritolu ulatub sõja aega. Kolmanda Reich-ga töötanud sõjaväearst Klaus Maertens sai Alpides puhkusel olles hüppeliigese vigastuse. Selline olukord inspireeris teda oma kangeid sõjaväejalatsid mugavamate vastu vahetama. Kõik algas põrutusi summutava sisetalla lisamisega. Ülejäänud lugu jätkus pärast sõda. Maertensi valdusesse sattus suur hulk tööstuslikku nahka sõja ajal rüüstatud kingseppade kauplustest. Ta otsustas materjale jalatsite pealsete loomiseks kasutada. Jalatsite tallad olid valmistatud Luftwaffe lennukivrakkide kummi jääkidest. Tulemus? Esimene pneumaatilise tallaga nahast Martens. Need ei võtnud turgu tormiliselt üle, kuid leidsid tunnustust naiste seas, kes pidid hakkama saama majapidamistööde, pere- ja tööülesannetega ning olid kogu aeg püstijalu – seepärast hakkasid nad mugavaid jalatseid otsima. Tõenäoliselt poleks nende jalatsite tootmist maailma mastaabis kunagi alustatud ja ettevõte poleks nii suurt populaarsuse hüpet saavutanud, kui poleks olnud inglast – Bill Griggsi. Ta ostis saabaste tootmisõigused ja tegi mõned muudatused – andis sisetalla pehmendusosale nime, mis sai tuntuks kui AirWair, täiendas jalatseid iseloomuliku kollase õmblusega ja muutis nime , et minimeerida seos hiljuti langenud režiimiga.

Subkultuuride sümbol, kuulsuste jalatsid

1960. aastal ilmus turule esimene paar Briti Martenseid ja sellest ajast alates hakkasid nad vallutama järgmiste huviliste südameid. Aastakümneid olid nende peamisteks fännideks mõistagi skinheadid, kelle jaoks oli ahvatlev kaubamärgi vastuoluline algus, kuid peagi muutusid iseloomulikud massiivsed saapad ka punkarite atribuudiks. Muusikamaastik tõi nad loomulikult ka moemaailma. Saapaid kandsid teiste seas Iggy Pop ja Pete Townshend. Hiljem oli aga lihtsam nimetada artiste ja kuulsusi, kellel neid veel polnud. Seni on Dr Martensi saabastes esinenud näiteks Madonna, Gigi Hadid, Justin Timberlake, David Beckham või Pharrell Williams. See on alles nimekirja algus. Kõrgete nahksaabaste peamine võlu seisnes nende kvaliteedis, vastupidavuses ja mugavuses – kulumiskindlad tallad, esmaklassilised materjalid, mugavad sisetallad ja kohanemisvõime paljude ilmatingimustega. Oluline oli aga ka nende roki- ja motostiil. Kuigi saabaste kõrguse osas on kaubamärgi jalatseid saadaval erinevates versioonides, on populaarseimad mudelid sellised, millel on 10 või enam aasa. Selle tulemusena võivad need saapad olla mis tahes riietuse suurepäraseks elemendiks.

Naiste Dr. Martensi saapad – moelavade ja linnatänavate hitt

Eriti praegusel saabaste populaarsuse lainel on dr Martens tõeline streetweari hitt. Pahkluu kõrgused saapad, mida täiendab klassikaline nöörimissüsteem, paks kummist tald ja sisetalla pehmendus pakuvad mugavust kogu päevaks. Nii nahast- kui ka vegan mudelid on valmistatud esmaklassilistest materjalidest, millel on kõrgem vastupidavus ebasoodsatele ilmatingimustele – näiteks vihmale. Tugeva perforeeritud tallaga Dr. Martensi saapad kaitsevad teid ka libisemise eest isegi ebakindlatel pindadel. Need saapad on suurepärased eriti sügisel ja talvel, kuid võite neid vabalt ka kevadel kanda. Olenemata oma stiilist leiate brändi kollektsioonist kindlasti midagi sobivat. Klassikaline must, originaalne valge, naiselik roosa, lilleline muster, helkiv motiiv, kõrgem või madalam tald... Võimalusi on sama palju kui viise nende kuulsate saabaste kandmiseks. Martensid sobivad kokku minimalistlike riietega, nagu teksad ja pluus, kuid neid saab kombineerida ka pitsist või šifoonist kleidiga, andes teile Courtney Love stiilis roki välimuse. Saate neid kanda oma lemmiku bomber jope või Ramones jakiga, aga ka klassikalise mantliga. Soojematel päevadel saade neid kombineerida võrk- või õhukeste sukkpükstega ning külmematel päevadel paksude sokkidega. Leidke viis nende ikooniliste saabaste kandmiseks. Parima valiku naiste Dr. Martensi saapaid leiate muidugi Sizeerist.

Hetkel vaatate: Naiste Dr. Martens
Saadaval olevate mudelite arv naistele: 3

Tagasi kategooriasse: Brändid naistele